alexa-rank

رتبه الکسا چیست ؟

معرفی رتبه الکسا (alexa)

Alexa یک شرکت تجزیه و تحلیل ترافیک وب در آمریکا است که در سانفرانسیسکو مستقر است این یک شرکت تابعه متعلق به آمازون است.الکسا به عنوان یک شرکت مستقل در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و در سال ۱۹۹۹ توسط آمازون با سهام ۲۵۰ میلیون دلار خریداری شد.نوار ابزار الکسا داده ها را در مورد رفتار وب سایت ها جمع آوری می کند و آنها را به سایت الکسا منتقل می کند,جایی که آنها ذخیره و تجزیه و تحلیل می شوند. همچنین الکسا وب سایت شما را در دو مقیاس رتبه بندی میکند یکی رتبه در جهان و دیگری رتبه در کشور .الکسا داده های ترافیک وب، رتبه بندی جهانی و سایر اطلاعات را در ۳۰ میلیون وب سایت فراهم می کند. از سال ۲۰۱۸، وب سایت الکسا بیش از ۳ میلیون نفر در هر ماه بازدید می شود.

الکسا طبق بازه های سه ماه گذشته جایگاه و رتبه وب سایت هایی که تولبار الکسا یا نوار ابزار آن را نصب کرده اند مشخص میکند. به این صورت که هر بازدید کننده که تولبار الکسا را نصب کرده باشد هنگام بازدید از سایت شما یک امتیاز در الکسا برای شما ثبت میشود و اغلب وب سایت هایی که رتبه الکسا ۵۰ تا ۱۰۰ یا زیر ۱۰۰۰ در کشور خود را دارند از لحاظ تجاری ارزش بالایی دارند زیرا وب سایت هایی دیگر برای دریافت لینک یا دادن تبلیغات به این وبسایت ها علاقه نشان میدهند.

مفهوم bounce rate در الکسا چیست؟

به آن درصد از کاربرانی که وارد سایت میشوند و پس از دیدن یک صفحه سایت را ترک میکنند نرخ bounce rate گفته میشود.که اگر درصد آن زیاد باشد به این معنی است که بازدید کننده به سایر صفحات وارد نشده و عناوین جذابی برایش وجود نداشته و  بلافاصله پس از ورود سایت را ترک کرده است.

 

رتبه الکسا تا چه حد دقیق است؟

برخی از مدیران سایت ها  معتقدند که الکسا رتبه بندی و آمار دقیقی را ارائه نمیدهد و صرفا بر اساس آمار و داده های فرضی رتبه بندی را انجام میدهد و میتوان اشاره کرد که دلیل آن این است که الکسا از تولبار برای این کار استفاده میکند.روش دیگری که میتوان به طور دقیق آمار و اطلاعات وب سایت را جمع آوری کرد این است که یکی از پلن های پولی الکسا را خریداری نمایید و سایت خود را در الکسا ثبت کنید که پس از آن الکسا یک اسکریپت در اختیار شما میگذارد که میتوانید آن را در head سایت خود قرار دهید که پس از انجام این کار سایت شما به طور کامل و دقیق بررسی میشود و آمار دقیقی از رتبه الکسا و ورودی های سایتتان را در اختیارتان میگذارد.

 

بهبود رتبه الکسا

improve alexa rank

دریافت ورودیهای قابل توجهی از موتورهای جست و جو یکی از عواملی است که میتواند رتبه الکسا شما را بهبود ببخشد که به طور کلی هرچه بازدید کننده بیشتری را به سایت جذب کنید رتبه الکسا بهتری به شما اختصاص داده میشود که البته این رتبه با جایگاه شما در گوگل و موتور های جست و جو دو موضوع کاملا متفاوت می باشد.اگر می خواهید کسب و کارتان موفق شود، مهم است که عملکرد وب سایت خود را پیگیری کنید.ابزار تجزیه و تحلیل بسیاری در وب وجود دارد که به شما در اندازه گیری رفتار بازدیدکنندگان کمک می کند.

 

 

رتبه الکسا

رتبه الکسا چگونه محاسبه میشود؟

الکسا به طور متوسط روزانه تعداد بازدید کنندگان و نمایش صفحات هر سایت را برآورد میکند و آنرا در سه ماه گذشته مورد بررسی قرار میدهد.وبسایتی با بالاترین ترکیبی از بازدید کنندگان در ۳ ماه اخیر در جایگاه اول قرار میگیرد همچنین وبسایتی با کمترین تعداد بازدید کننده در جایگاه ۳۰ میلون  الکسا قرار میگیرد.اگر هیچ کسی در سه ماه گذشته ازسایت بازدید نکرده باشد هیچ رتبه ای برای آن سایت در الکسا در نظر گرفته نمیشود.

 

 

آیا میتوان الکسا را فریب داد؟

بله اما با ایجاد ترافیک غیر واقعی و اوردن بازدید کننده از روش هایی که اسپم به حساب می آید درواقع هیچ کمکی به سایت شما نمیکند و برخی از وبمستر ها از این روش به منظور قدرت نفوذ بیشتر نزد کارفرما و بدست آوردن موقعیت شغلی بهتر یا فریب دادن مشتریان جهت جذب تبلیغات از این روش غیر حرفه ای استفاده میکنند.

بهترین شیوه های SEO را در وب سایت خود دنبال کنید

SEO یک استراتژی بسیار مهم است که سزاوار مقدار قابل توجهی از وقت و توجه شما است.اما SEO فقط در مورد ارتقاء وب سایت شما نیست.منابع بی شماری برای یادگیری در مورد جستجوگرها وجود دارد که دستورالعمل های خاصی در مورد چگونگی بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو، قابلیت استفاده، عملکرد صفحه، پیوند به عقب و غیره دریافت خواهید کرد.

 

 

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید