seo optimization

سئو و بهینه سازی سایت

backlink

 

بسیاری از فعالان عرصه وب و اینترنت مایل هستند تا وب سایت آنان در صفحه اول گوگل قرار گیرد. ولیکن گوگل با استفاده از الگوریتم هایی که دارد در این زمینه بسیار سختگیرانه عمل می کند. تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت انواع متفاوتی دارند ولیکن مبحث بک لینک در بهبود رتبه الکسا تاثیر بسزایی دارد که در زیر شرح داده شده است.

 

یکی از تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت، استفاده از بک لینک ها در سایت و مطالب می باشد. در بحث سئو و بهینه سازی، ساختن لینک، چرایی و چگونگی بسیاری دارد. در این نوشتار سعی شده است تا تاثیرات مثبتی که در این خصوص وجود دارد و عواملی که باعث بهبود رتبه الکسا می شوند به تفکیک شرح داده شوند.

 

منظور از بک لینک در سئو و بهینه سازی چیست ؟

منظور از بک لینک، دریافت لینک از سایر سایت های همکار برای سایت خود است. به زبان ساده تر، کاربر که در سایت دیگری بوده است، با کلیک بر روی متن، تصویر و … به سایت شما ارجاع داده می شود.

 

آیا تمام بک لینک ها مهم می باشند؟

در بهبود رتبه الکسا و الگوریتم های گوگل تمام بک لینک هایی که وارد سایت شما می شوند ارزش یکسان ندارند. در زیر عوامل مختلفی که در ارزش گذاری بک لینک ها مهم بوده و در سئو و بهینه سازی وب سایت تاثیر گذار هستند، لیست شده است:

 

  • ارزش دامنه:

اگر شما از دامنه ای بک لینک دریافت نمایید که مدت زمان زیادی از ثبت آن میگذرد، در شبکه های اجتماعی فعالیت بسیار دارد و لینک های خروجی زیادی از آن ثبت شده است، برای شما ارزش بیشتری خواهد داشت و قطعا در سئو و بهینه سازی سایت شما و همچنین بهبود رتبه الکسا وب سایت شما تاثیر بیشتر دارد.

backlink

 

  • ارزش صفحه:

گاها وبمستران از دامنه های قوی بک لینک دریافت می نمایند ولی تاثیر زیادی در سئو و بهینه سازی سایت مشاهده نمی کنند. یک دلیل این امر می تواند بدین خاطر باشد که از صفحه ای بک لینک دریافت نموده اند که آن صفحه خود دارای بک لینک های داخلی نیست و یا اصطلاحا ارزش کمی دارد. در توضیح این مورد می توان بیان داشت که صفحات اول هر سایت معمولا گزینه خوبی برای بک لینک گرفتن هستند زیرا لینک سازی داخلی بسیار دارند.

 

  • تعداد لینک های خروجی در سئو و بهینه سازی:

برای بهبود رتبه الکسا اگر بک لینک هایی که دریافت می کنید به  جز سایت شما به سایت های دیگر نیز لینک شده باشند و تعداد این سایت ها نیز بالا باشد، برای شما تاثیر بهتری دارد. زیرا با این عمل گوگل سایت مذکور را جز سایت های بروز و فعال می بیند.

 

  • سئو و بهینه سازی بر اساس ارتباط معنایی دو وب سایت

اگر شما در راستای بهبود سئو و بهینه سازی سایت بتوانید از سایت هایی که در زمینه فعالیت شما، کار می کنند، بک لینک دریافت کنید، توانسته اید قدم مثبتی برای بهبود رتبه الکسا خود بردارید. ارتباط معنایی بین صفحات لینک داده شده از جمله مواردی است که مورد علاقه گوگل است.

 

backlink

 

جمع بندی:

تکنیک های اخذ بک لینک می تواند به شما بسیار کمک کند تا جایگاه مثبتی از دید گوگل داشته باشید که این مورد در بهبود رتبه الکسا نیز کمک شایانی می نماید. اما برای سئو و بهینه سازی وب سایت، قبل از آغاز لازم است به خوبی این تکنیک ها را فرا بگیرید تا نتیجه معکوس در فعالیت شما نداشته باشد.

 

 

 

 

 

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید