optimize pic for website

بهینه سازی تصاویر سایت بدون از دست دادن کیفیت

آیا می دانید که بهینه سازی تصاویر قبل از آپلود در وردپرس می تواند تأثیر بسزایی در سرعت وب سایت شما داشته باشد؟

هنگام شروع یک وبلاگ جدید ، بسیاری از مبتدیان به سادگی تصاویر را بدون بهینه سازی آنها برای وب بارگذاری می کنند. این تصاویر حجیم ، وب سایت شما را کندتر می کنند.شما می توانید با استفاده از بهترین روش های بهینه سازی تصویر به عنوان بخشی از روال معمول وبلاگ نویسی این مشکل را برطرف کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه تصاویر خود را برای عملکرد سریعتر وب بدون از دست دادن کیفیت بهینه کنید. همچنین افزونه های بهینه سازی خودکار تصویر را برای وردپرس به اشتراک می گذاریم که می تواند زندگی شما را آسان کند.

بهینه سازی تصویر چیست؟ 

بهینه سازی تصویر فرآیندی برای صرفه جویی و تحویل تصاویر در کمترین اندازه ممکن برای وبسایت بدون کاهش کیفیت اصلی تصویر.اگرچه این روند پیچیده به نظر می رسد.می توانید از یکی از بسیاری از افزونه ها و ابزارهای بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی خودکار تصاویر تا ۸۰٪ بدون هیچ گونه افت محسوس در کیفیت تصویر ، استفاده کنید.

در اینجا مثالی از تصویر بهینه شده در مقابل تصویر بهینه نشده  آورده شده است:

 بهینه سازی تصویر سایت

 

 

 

 

 

 

 

همانطور که مشاهده می کنید ، در صورت بهینه سازی همان تصویر می تواند ۷۵٪ کوچکتر از تصویر اصلی و بدون هیچ گونه افت کیفیت باشد.

بهینه سازی تصویر چگونه کار می کند؟

به زبان ساده ، بهینه سازی تصویر با استفاده از فناوری فشرده سازی مانند “Lossy” و “Lossless” کار می کند که به کاهش حجم کلی پرونده بدون افت کیفیت چشمگیر کمک می کند.

منظور از بهینه سازی تصاویر چیست؟

این بدان معنی است که شما باید با بهینه سازی آنها برای وب ، اندازه پرونده تصاویر خود را کاهش دهید

چرا بهینه سازی تصویر مهم است؟ مزایای بهینه سازی تصویر چیست؟

در حالی که مزیت های زیادی برای بهینه سازی تصاویر شما وجود دارد ، در زیر موارد آورده ایم که باید بدانید:

 • سرعت بیشتر وبسایت
 • بهبود رتبه سئو
 • نرخ تبدیل بیشتر
 • پهنای باند کمتر (که می تواند هزینه میزبانی و CDN را کاهش دهد)
 • تهیه نسخه پشتیبان سریعتر وب سایت (همچنین باعث کاهش هزینه ذخیره سازی و پشتیبان گیری میشود)

 

گذشته از فیلم ، تصاویر, سنگین ترین عامل در صفحه وب هستند. طبق بایگانی HTTP ، تصاویر به طور متوسط ​​۲۱٪ از وزن کل صفحه وب را تشکیل می دهند.از آنجا که می دانیم وب سایت های سریع در موتورهای جستجو (SEO) رتبه بالاتری دارند ، بهینه سازی تصویر کاری است که هر وب سایت تجاری در صورت موفقیت آنلاین می بایست انجام دهد.

حال ممکن است از شما سؤال شود که چه تفاوت بزرگی می تواند بهینه سازی تصویر ایجاد کند؟

طبق یک مطالعه Strangeloop،یک ثانیه تأخیر در زمان بارگذاری وب سایت می تواند برای شما ۷٪ از فروش ، ۱۱٪ کمتر بازدید صفحه و ۱۶٪ کاهش رضایت مشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

تست تاثیر حجم تصاویر


 

اگر دلایل بالا برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما کافی نیستند ، باید بدانید موتورهای جستجوگر مانند Google به وب سایت هایی با سرعت بارگزاری بیشتر رتبه می دهند.این بدان معنی است که با بهینه سازی تصاویر خود برای وب ، می توانید هم سرعت وب سایت را بهبود ببخشید و هم رتبه بندی سئو وردپرس را تقویت کنید.

چگونه می توان تصاویر را برای عملکرد وب ذخیره و بهینه سازی کرد؟

نکته مهم در بهینه سازی موفقیت آمیز تصویر برای عملکرد وب ، یافتن تعادل مناسب بین کمترین اندازه پرونده و کیفیت تصویر قابل قبول است.

سه مورد که نقش به سزایی در بهینه سازی تصویر دارند عبارتند از:

 • فرمت تصاویر (JPEG vs PNG vs GIF)
 • فشرده سازی (فشرده سازی با حجم بیشتر= فشرده سازی با حجم کمتر)
 • ابعاد تصویر (عرض و ارتفاع)

با انتخاب سه ترکیب مناسب بالا،می توانید اندازه تصویر خود را تا ۸۰٪ کاهش دهید.

بیایید به جزئیات بیشتری از این موارد بپردازیم.

فرمت تصاویر

برای اکثر صاحبان وب سایت ، تنها سه فرمت فایل تصویری که واقعاً مهم هستند JPEG ، PNG و GIF هستند. انتخاب نوع پرونده مناسب نقش به سزایی در بهینه سازی تصویر دارد.

 می توانید از JPEG برای عکس یا تصاویر با تعداد زیادی رنگ ، PNG برای تصاویر ساده یا در صورت نیاز به تصاویر شفاف و GIF فقط برای تصاویر متحرک استفاده کنید.برای کسانی که تفاوت بین این سه فرمت را نمی دانند ، قالب تصویر PNG فشرده نشده است ، به این معنی که این یک تصویر با کیفیت بیشتر است. نکته منفی اینکه حجم فایل بیشتر است.از طرف دیگر ، JPEG یک فرمت فشرده شده است که با کم کردن سایز، کیفیت تصویر را کاهش می دهد.در حالی که GIF فقط از ۲۵۶ رنگ به همراه فشرده سازی بدون ضرر استفاده می کند که این امر بهترین انتخاب را برای تصاویر متحرک ایجاد می کند.

فشرده سازی

نکته بعدی فشرده سازی تصویر است که نقش به سزایی در بهینه سازی تصویر دارد. چندین سطح مختلف فشرده سازی تصویر در دسترس است. تنظیمات مربوط به هر کدام بسته به ابزار فشرده سازی تصویر مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود.بیشتر ابزارهای ویرایش تصویر مانند Adobe Photoshop ، On1 Photo ، GIMP ، Affinity Photo و سایر موارد دارای ویژگی های فشرده سازی تصویر داخلی هستند.همچنین می توانید تصاویر را به طور عادی ذخیره کنید و سپس از یک ابزار وب مانند TinyPNG یا JPEG Mini برای فشرده سازی آسانتر تصویر استفاده کنید.اگرچه کمی دستی است ، این دو روش به شما امکان می دهد قبل از آپلود کردن آنها در سایتتان، فشرده سازی تصاویر را انجام دهید ، و این همان کاری است که ما در آفاق آی تی انجام می دهیم.

همچنین چندین افزونه محبوب وردپرس مانند Optimole ، EWWW Image Optimizer و سایر موارد وجود دارد که می توانند هنگام بارگذاری اولین بار به طور خودکار تصاویر را فشرده کنند. بسیاری از مبتدیان و حتی شرکت های بزرگ ترجیح می دهند از این افزونه های بهینه سازی تصویر استفاده کنند زیرا این کار ساده و راحت است.

ابعاد تصویر

به طور معمول ، هنگامی که عکسی را از تلفن یا دوربین دیجیتالی خود وارد می کنید ، از وضوح بسیار بالا و ابعاد بزرگ پرونده (ارتفاع و عرض) برخوردار است.به طور معمول ، این عکس ها دارای رزولوشن ۳۰۰ DPI و ابعاد آن ۲۰۰۰ پیکسل و بیشتر هستند. این عکس های با کیفیت بالا برای چاپ و نشر رومیزی مناسب هستند. آنها برای وب سایت ها مناسب نیستند.کاهش ابعاد پرونده به چیزی مناسب تر می تواند اندازه تصاویر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. به سادگی می توانید تصاویر را با استفاده از یک نرم افزار ویرایش تصویر در رایانه خود تغییر اندازه دهید.به عنوان مثال ، ما عکسی را با اندازه اصلی ۱٫۸ مگابایت ، وضوح تصویر ۳۰۰ DPI و ابعاد تصویر ۳۲۰۰ × ۳۲۰۰ پیکسل بهینه کردیم.ما برای فشرده سازی بهتر قالب jpeg را انتخاب کردیم و ابعاد آن را به ۱۲۰۰ × ۷۹۵ پیکسل تغییر دادیم و اندازه پرونده را به ۱۰۳ KB کاهش داد. این ۹۴٪ کمتر از اندازه تصویر اصلی است.

اکنون که سه عامل مهم در بهینه سازی تصویر را می شناسید ، بیایید به ابزارهای مختلف بهینه سازی تصویر برای صاحبان وب سایت نگاهی بیندازیم:

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop یک نرم افزار ممتاز است که برای ذخیره تصاویر بهینه شده در وب با یک ویژگی همراه است. به سادگی تصویر خود را باز کرده و بر روی گزینه “File” Save for Web “کلیک کنید.یک کادر جدید را باز می کند. در سمت راست ، می توانید قالب های مختلف تصویر را تنظیم کنید. برای فرمت JPEG ، گزینه های مختلف کیفیت را مشاهده خواهید کرد. وقتی گزینه های خود را انتخاب می کنید ، اندازه پرونده را در پایین سمت چپ نیز به شما نشان می دهد.

ذخیره برای وب سایت

 

GIMP

GIMP یک جایگزین رایگان و منبع باز برای Adobe Photoshop است. می توان از آن برای بهینه سازی تصاویر خود برای وب استفاده کرد.ابتدا باید تصویر خود را در GIMP باز کنید و سپس گزینه File »Export As را انتخاب کنید. با این کار کادر ذخیره فایل به وجود می آید. نام خود را به پرونده خود بدهید و سپس روی دکمه export کلیک کنید.

بهینه سازی عکس با gimb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TinyPNG

tiny png برای بهینه سازی عکس

TinyPNG یک نرم افزار تحت وب رایگان است که از یک تکنیک فشرده سازی هوشمند برای کاهش اندازه تصاویر PNG شما استفاده می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به وب سایت آنها بروید و تصاویر خود را بارگذاری کنید (کشیدن و رها کردن ساده).آنها تصویر را فشرده می کنند و لینک بارگیری را در اختیار شما قرار می دهند. برای فشرده سازی تصویر JPEG می توانید از وب سایت خواهر آنها ، TinyJPG استفاده کنید.آنها همچنین افزونه ای برای Adobe Photoshop دارند که همان چیزی است که ما به عنوان بخشی از فرآیند ویرایش تصویر استفاده می کنیم زیرا بهترین ترکیب های TinyPNG و TinyJPG را در داخل فتوشاپ ترکیب می کند.

JPEG Mini

jpeg_mini فشرده سازی عکس

JPEGmini از یک فن آوری فشرده سازی بدون ضرر استفاده می کند که به طور قابل توجهی اندازه تصاویر را کاهش می دهد بدون اینکه روی کیفیت ادراکی آنها تأثیر بگذارد. همچنین می توانید کیفیت تصویر اصلی خود و تصویر فشرده شده را مقایسه کنید.می توانید از نسخه وب آنها به صورت رایگان استفاده کنید ، یا برنامه را برای رایانه خود خریداری کنید. آنها همچنین به صورت خودکار یک API پولی دارند که روند کار را برای سرور شما اتوماسیون می کند.

ImageOptim

ImageOptim-Mac بهینه ساز تصاویر

ImageOptim یک ابزار مک است که به شما امکان می دهد با پیدا کردن بهترین پارامترهای فشرده سازی و از بین بردن پروفایل رنگی غیر ضروری ، فشرده سازی تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت انجام دهید.

بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر برای وردپرس

ما معتقدیم بهترین راه برای بهینه سازی تصاویر شما انجام این کار قبل از بارگذاری آنها در وردپرس است. با این حال ، اگر یک سایت چند نویسنده را راه اندازی کرده اید یا به یک راه حل خودکار نیاز دارید ، می توانید فشرده سازی تصویر وردپرس را امتحان کنید.

در زیر لیست ما از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس آورده شده است:

 1. Optimole
 2. EWWW Image Optimizer
 3. Compress JPEG & PNG images –افزونه ساخته شده توسط تیم TinyPNG که در مقاله ذکر شد.
 4. Imagify –افزونه توسط تیم محبوب افزونه WP Rocket
 5. ShortPixel Image Optimizer
 6. WP Smush
 7. reSmush.it

استفاده از هر یک از این افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس به شما در سرعت بخشیدن به وب سایت شما کمک می کند.

راه حل نهایی و بهترین روشها برای بهینه سازی تصویر

اگر تصاویر بهینه سازی شده برای وب را ذخیره نمی کنید ، اکنون باید این کار را انجام دهید. این امر باعث تغییر بسیار زیاد در سرعت سایت شما می شود و کاربران شما از این بابت از شما تشکر می کنند.ناگفته نماند ، وب سایت های سریعتر برای سئو عالی هستند ، و به احتمال زیاد شاهد افزایش رتبه موتورهای جستجوگر خود خواهید بود.خارج از بهینه سازی تصویر،دو موردی که به شما در افزایش سرعت وب سایت شما کمک خواهد کرد ، استفاده از افزونه caching WordPress و استفاده از CDN WordPress است.از طرف دیگر ، می توانید از یک شرکت میزبان وردپرس استفاده کنید ، زیرا آنها اغلب caching و CDN را به عنوان بخشی از سیستم عامل ارائه می دهند.


 

 

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید