new domain

انتقال وردپرس به دامنه جدید

 ایا میخواهید وردپرس خود را به دامنه جدید انتقال بدهید؟تغییر نام دامنه سایت شما به طور قابل توجهی در رتبه بندی SEO شما تاثیر دارد و این فرآیندی هست که باید با دقت انجام شود. شما نمی توانید از نوسانات موقت SEO جلوگیری کنید در حالی که وب سایت خود را به یک دامنه جدید انتقال می دهید.
شما مطمئنا می توانید این تاثیر را به حداقل برسانید و به سرعت ترافیک جستجو و رتبه بندی خودتون رو بدست بیارید. در این مقاله، ما به شما روش مناسب برای انتقال وردپرس به یک دامنه جدید بدون دست زدن به SEO را آموزش می دهیم: انتقال وردپرس به دامنه جدید

در اینجا فرآیند ۵ مرحله ای  که برای انتقال وردپرس به دامنه جدید لازم است بیان کرده ایم:

  • یه Duplicator package از سایت خود بسازید
  • یه دیتابیس جدید برای نام دامنه جدید بسازید
  • نصب وردپرس در دامنه جدید
  • ریدایرکت کردن ۳۰۱ دائمی ادرس ها
  • اطلاع به گوگل درباره تغییر مسیر

قبل از شروع، باید چند نکته را تأکید کنیم: روند انتقال وردپرس به دامنه جدید به طور موقت رتبه بندی موتورهای جستجوی شما را تحت تاثیر قرار می دهد همانطور که گوگل و سایر موتورهای جستجو با تغییرات سازگار هستند.بله، این کار به طور موقت بر ترافیک جستجوی شما تاثیر می گذارد. لطفا به خاطر داشته باشید که این طبیعی است و برای تمام وبسایتهایی که به یک دامنه جدید تغییر می کنند، اتفاق می افتد. ما به شما راه مناسب انتقال سایت وردپرس خود را به یک نام دامنه جدید، تنظیم مسیرهای مناسب ۳۰۱ و اطلاع رسانی موتورهای جستجو آموزش خواهیم داد.

مرحله ۱:یه Duplicator package از سایت خودتون بسازید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک نسخه پشتیبان کامل از سایت WordPress خود ایجاد کنید. در حالی که بسیاری از پلاگین های پشتیبان گیری وردپرس وجود دارند که این کار را برای شما انجام میدهند، توصیه ما استفاده از پلاگین پشتیبان گیری Duplicator است که کاملا رایگان است! پس از فعال شدن، افزونه یک آیتم منو برای این فزونه در مدیر وردپرس خود مشاهده خواهید کرد. شما باید روی این منو کلیک کنید و سپس بر روی دکمه ایجاد کلیک کنید تا یک بسته جدید ایجاد شود.

تصویر duplicator

ابتدا، برخی آزمایش ها را انجام می دهدتا ببینند آیا همه چیز درست است. اگر همه آیتم ها “خوب” مشخص شده باشند، سپس روی دکمه “ساخت” کلیک کنید.

 

تصویر build pacage

 

افزونه اکنون شروع به ایجاد یک بسته پشتیبان  از سایت وردپرسی شما خواهد کرد. این فرآیند ممکن است بسته به اندازه وب سایت شما چند دقیقه طول بکشد.پس از پایان، گزینه های دانلود برای نصب و بسته بایگانی را مشاهده خواهید کرد. شما باید بر روی لینک “دانلود با یک کلیک” کلیک کنید تا هر دو فایل را در کامپیوتر خود دانلود کنید.

 

تصویر دانلود پکیج

 

فایل آرشیو کپی کامل وب سایت شماست و این به شما این امکان را می دهد که وردپرس را به نام دامنه دیگری انتقال دهید. به این صورت که اسکریپت نصب می شود و از طریق باز کردن فایل بایگانی انتقال انجام میشود.

مرحله ۲٫ ایجاد پایگاه داده برای نام دامنه جدید

قبل از اینکه بتوانید  به مرحله بعد بروید، به یک پایگاه داده نیاز دارید تا وردپرس را بر روی نام دامنه جدید خود بارگذاری کنید.اگر قبلا پایگاه داده ای را ایجاد کرده اید، می توانید این مرحله را بگذرانید. برای ایجاد یک پایگاه داده، باید از داشبورد cPanel به حساب کاربری میزبانی خود وارد شوید، به بخش «پایگاه داده ها» بروید و سپس روی آیکون پایگاه داده MySQL کلیک کنید.

تصویر ساخت دیتابیس

 

در صفحه بعدی، یک فیلد برای ایجاد یک پایگاه داده جدید خواهید دید. به سادگی یک نام برای پایگاه داده خود را انتخاب و بر روی دکمه ‘ایجاد پایگاه داده’ کلیک کنید.

 

 

 

 cPanel اکنون یک پایگاه داده جدید برای شما ایجاد خواهد کرد. پس از آن، شما باید به بخش Users MySQL بروید.بعد، نام کاربری و رمز عبور را برای کاربر جدید خود وارد کنید و روی دکمه “ایجاد یک کاربر” کلیک کنید.

تصویر mysql

 

 

کاربر جدید شما فقط ایجاد شده است، ولی هنوز مجوز کار در پایگاه داده را ندارد. بیایید آن را تغییر دهیم.به بخش “افزودن کاربر به پایگاه داده” بروید. به سادگی کاربر پایگاه داده ای که از منوی کشویی در کنار فیلد «کاربر» ایجاد کرده اید را انتخاب کنید، سپس پایگاه داده خود را انتخاب کرده و روی دکمه افزودن کلیک کنید.

 

تصویر وارد کردن نام وپسوورد دیتابیس

 

پایگاه داده شما اکنون برای استفاده در وردپرس و نام دامنه جدید آماده است. اطمینان حاصل کنید که نام پایگاه داده، نام کاربری و رمز عبور را ضمیمه کنید. شما در این مرحله به این اطلاعات نیاز دارید.

مرحله ۳٫ Unpacking وردپرس در نام دامنه جدید

حالا شما باید فایل های ضبط شده ای که قبلا آن را برای نام دامنه خود آپلود کرده اید آپلود کنید. ابتدا با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به نام دامنه خود متصل شوید. پس از اتصال، اطمینان حاصل کنید که پوشه root وب سایت شما کاملا خالی است.پس از آن شما می توانید فایل های بایگانی و نصب را به دایرکتوری root آپلود کنید.

 

تصویر بارگذاری فایل در root

 

هنگامی که هر دو فایل را آپلود کردید اکنون وردپرس را باز کنید.یک تب جدید مرورگر را باز کنید و به URL زیر بروید: http://example.com/installer.php فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه جدید خود جایگزین کنید. این کار افزونه انتقال وردپرس را راه اندازی خواهد کرد.

تصویر نصب پکیج

 

نصب کننده فایل بایگانی را جستجو می کند. شما باید کادر تأیید اطلاعات را بررسی کنید و روی دکمه بعدی کلیک کنید تا ادامه یابد.در حال حاضر، نصب کننده از شما میخواهد اطلاعات پایگاه داده وردپرس خود را وارد کند. میزبان شما احتمالا localhost است. پس از آن، جزئیات پایگاه داده ای که برای نام دامنه جدید خود در مرحله قبل ایجاد کرده اید را وارد کنید.

تصویر متصل شدن به دیتابیس

 

پس از انجام، روی دکمه بعدی برای ادامه کلیک کنید. بعد از آن از شما میخواهد که آدرس سایت یا مسیر را به روز کنید. شما نباید هر چیزی را تغییر دهید از آنجا که آن را به طور خودکار نشانی اینترنتی نام دامنه جدید و مسیر آن را تشخیص می دهد. اگر اینطور نیست، پس شما می توانید URL را به نام دامنه جدید خود تغییر دهید. پس از آن، برای ادامه کلیک کنید دکمه بعدی.

تصویر بروزرسانی آدرس

 

شما می توانید بر روی دکمه ‘Admin Login’ کلیک کنید تا وارد وردپرس خود در نام دامنه جدید شوید.

 

تصویر پایان بارگذاری بکاپ

 

مرحله ۴: تغییر مسیر دائمی ۳۰۱

این مرحله به شما این امکان را می دهد که به طور خودکار کاربران و موتورهای جستجو را به نام دامنه جدید خود هدایت کنید. به عبارت دیگر، هر زمان که شخصی در یکی از پستها و صفحات قدیمی خود قرار بگیرد، به طور خودکار به سایت شما در دامنه جدید هدایت خواهد شد. برای راه اندازی یک تغییر مسیر دائمی ۳۰۱، شما باید با استفاده از FTP به سایت قدیمی خود متصل شوید و فایل htaccess را ویرایش کنید. این در دایرکتوری مشابه wp-included یا wp-admin قرار دارد. فایل .htaccess را باز کنید و کد زیر را در بالای صفحه قرار دهید:
#Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://www.newsite.com/$1 [R=301,L]
توجه: سایت newsite.com (آدرس سایت خودتان)  را در کد بالا جایگزین کنید.هنگامی که این تغییرات را اعمال کردید، نام دامنه قدیمی خود را ببینید. این باید به طور خودکار شما را به دامنه جدید هدایت می کند. اگر این کار را نکنید، بدان معنی است که مسیر هدایت به درستی تنظیم نشده است و سرور شما احتمالا از قوانین تغییر مسیر پشتیبانی نمی کند. شما نیاز به پشتیبانی از میزبانی وب خود دارید تا RewriteEngine روشن شود.

مرحله ۵٫ اطلاع به گوگل درباره تغییر

اکنون که وردپرس را به یک نام دامنه جدید هدایت و تنظیم کرده اید، وقت آن است که برای تغییر آدرس به Google اطلاع دهید. این به Google کمک می کند نام دامنه جدید شما را به سرعت پیدا کرده و در نتایج جستجو آن را نشان دهد. اولا شما باید نام دامنه جدید خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید. تصویر عوض کردن آدرس

 

ابتدا از شما میخواهد سایت جدید خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. پس از آن، روی دکمه چک برای تست ۳۰۱  کلیک کنید.

تصویر تغییر دامنه

 

در نهایت روی دکمه ارسال کلیک کنید تا درخواست تغییر آدرس خود را ارسال کنید.

اطلاع کاربران در مورد انتقال به دامنه جدید

در حالی که ۳۰۱ هدایتگر کار خود را انجام می دهند، همیشه خوب است برای اطلاع رسانی عمومی در مورد مهاجرت.شما می توانید این کار را به سادگی با نوشتن یک پست وبلاگ در سایت جدید خود و اشتراک گذاری آن در رسانه های اجتماعی انجام دهید. اگر شما لیست بازاریابی ایمیل داشته باشید، باید یک خبرنامه را برای اطلاع دادن همه مشترکین خود ارسال کنید. شما می توانید این کار را به سادگی با نوشتن یک پست وبلاگ در سایت جدید خود و اشتراک گذاری آن در  رسانه های اجتماعی انجام دهید.اگر شما لیست بازاریابی ایمیل داشته باشید، باید یک خبرنامه را برای اطلاع دادن همه مشترکین خود ارسال کنید. امیدواریم که این آموزش به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی وب سایت وردپرسی خود را به دامنه جدید خود انتقال دهید.

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید