نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست

یک راه برای سرعت بخشیدن به توسعه وب سایت شما ایجاد وب سایت خود به صورت محلی بر روی رایانه شخصی خود با استفاده از نرم افزاری مانند WAMP (برای ویندوز) یا MAMP (برای Mac) است.پس از تکمیل وب سایت خود ، مرحله بعدی انتقال آن از رایانه به یک سایت زنده و به اشتراک گذاری وب سایت خود با جهان است. در این مقاله نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست را شما نشان خواهیم داد.

می توانید روشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد:

قبل از اینکه شروع کنید،برای اینکه بتوانید وردپرس را از سرور localhost به سرور اصلی انتقال دهید، بایدبه چند نکته توجه کنید.ابتدا فرض می کنیم که شما یک سایت وردپرس در سرور محلی (که به آن localhost نیز گفته می شود. روی رایانه شما اجرا می شود ، و به آن دسترسی کامل دارید.در مرحله بعد ، باید یک نام دامنه و هاستینگ وب داشته باشید.سرانجام ، شما نیاز به یک برنامه FTP دارید و می دانید چگونه از FTP استفاده کنید ، بنابراین می توانید مطالب خود را در سایت زنده بارگذاری کنید.

آماده؟ بیایید شروع به انتقال سایت وردپرس خود کنیم.

 وردپرس را از طریق سرور محلی به سایت اصلی منتقل کنید

این روش آسانتر است و برای مبتدیان توصیه می شود. ما برای انتقال وردپرس از localhost به یک سایت زنده از یک افزونه مهاجرت WordPress استفاده خواهیم کرد.

مرحله ۱٫  نصب و راه اندازی افزونه Duplicator

اول ، کاری که شما باید انجام دهید اینست که افزونه Duplicator را در سایت محلی خود نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.پس از فعال سازی ، باید به صفحه Duplicator »package بروید و روی دکمه” create new “کلیک کنید.

نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست

پس از آن بر روی دکمه بعدی کلیک کنید تا ادامه یابد.Duplicator اکنون چندین آزمایش را اجرا خواهد کرد تا ببیند آیا همه چیز به ترتیب است. اگر همه موارد “good” علامت گذاری شده اند ، بر روی دکمه “build” کلیک کنید.

از لوکال به هاست

پس از اتمام ، گزینه های دانلود برای Installer و بسته Archive را مشاهده خواهید کرد. برای دانلود هر دو پرونده روی رایانه خود باید روی لینک”One click download” کلیک کنید.

پس این پرونده ها چیست؟

خب،این یک کپی کامل از وب سایت وردپرس شما است. این شامل تمام فایلهای اصلی وردپرس و همچنین تصاویر ، آپلودها ، مضامین ، افزونه ها و نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی وردپرس شما می باشد.این فایل نصبی اسکریپتی است که با باز کردن پرونده بایگانی ، مهاجرت را به صورت خودکار انجام می دهد.

مرحله ۲٫ ایجاد یک پایگاه داده برای سایت اصلی خود

قبل از اینکه بتوانید نصب کننده را اجرا کنید یا وب سایت وردپرس از لوکال به هاست منتقل کنید،باید یک پایگاه داده MySQL برای وب سایت زنده خود ایجاد کنید.اگر قبلاً یک پایگاه داده MySQL ایجاد کرده اید ، می توانید از این مرحله بگذرید.برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی ، باید از داشبورد cPanel حساب میزبانی خود بازدید کنید. به قسمت Databases بروید و سپس روی نماد MySQL Databases کلیک کنید.

دیتابیس نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست

 

 

در صفحه بعدی ، فیلدی را برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی جدید مشاهده خواهید کرد. کافیست یک نام برای پایگاه داده خود تهیه کنید و بر روی دکمه “ایجاد بانک اطلاعات” کلیک کنید.

cPanel اکنون یک پایگاه داده جدید برای شما ایجاد می کند. پس از آن ، باید به بخش MySQL Users بروید.در مرحله بعد ، نام کاربری و رمز ورود خود را برای کاربر جدید خود تهیه کنید و بر روی دکمه “ایجاد یک کاربر” کلیک کنید.

ساخت پسوورد نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست

کاربر جدیدی که شما تازه ایجاد کرده اید ، هنوز اجازه کار در این پایگاه داده را ندارد. بیایید آن را تغییر دهیم.به قسمت “افزودن کاربر به بانک اطلاعات” بروید. به سادگی کاربر پایگاه داده ای را که ایجاد کرده اید از منوی کشویی کنار قسمت “کاربر” انتخاب کنید ، سپس پایگاه داده را انتخاب کنید و بر روی دکمه افزودن کلیک کنید.

اکنون پایگاه داده شما آماده استفاده در سایت وردپرس شماست. حتماً نام بانک اطلاعات ، نام کاربری و رمز عبور را یادداشت کنید. در مرحله بعدی به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.

مرحله ۳٫ بارگیری پرونده ها از سرور محلی به سایت اصلی

حال باید فایل installer و نصب کننده را از لوکال به هاست خود بارگذاری کنید.ابتدا با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به سایت خود وصل شوید. پس از اتصال ، اطمینان حاصل کنید که روت دایرکتوری وب سایت شما کاملاً خالی است.به طور معمول مسیر روت دایرکتوری به این شکل است  /home/public_html/ folder.
برخی از شرکتهای میزبان وردپرس هنگام ثبت نام به صورت خودکار وردپرس را نصب می کنند. اگر فایلهای WordPress را در آنجا دارید ، پس باید آنها را حذف کنید.پس از آن ، می توانید پرونده های بایگانی و نصب را از Duplicator در دایرکتوری root خالی خود بارگذاری کنید.

مرحله ۴٫ اجرای Migration Script

پس از بارگذاری پرونده های مهاجرت ، باید آدرس زیر را در مرورگر خود ببینید:http://example.com/installer.php

فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید.این کار جادوی مهاجرت Duplicator را راه اندازی می کند.

installer به طور خودکار پرونده بایگانی را اسکن می کند و یک تست اعتبار سنجی را اجرا می کند. شما باید کادر انتخاب شرایط و ضوابط را بررسی کرده و با کلیک بر روی دکمه Next ادامه دهید.در صفحه بعدی از شما خواسته می شود اطلاعات پایگاه داده وردپرس خود را وارد کنید.میزبان شما احتمالاً محلی خواهد بود. پس از آن جزئیات بانک اطلاعاتی را که در مرحله قبل ایجاد کرده اید وارد خواهید کرد.

برای ادامه روی دکمه بعدی کلیک کنید.Duplicator اکنون نسخه پشتیبان از پایگاه داده WordPress شما را از بایگانی به پایگاه داده جدید خود وارد می کند.در مرحله بعد ، از شما می خواهد URL سایت یا مسیر را به روز کنید. دیگر لازم نیست که چیزی تغییر دهید زیرا به طور خودکار URL وب سایت اصلی و مسیر آن را تشخیص می دهد.

 انتخاب مسیر نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست

برای ادامه روی دکمه بعدی کلیک کنید.Duplicator اکنون مهاجرت را به پایان رسانده و صفحه موفقیت را به شما نشان می دهد. اکنون می توانید بر روی دکمه “ورود به سیستم مدیریت” کلیک کنید تا وارد قسمت مدیریت وردپرس سایت زنده خود شوید.

 پایان مرحله نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست

پس از ورود به سایت زنده خود ، Duplicator به طور خودکار فایلهای نصب را تمیز می کند.تمام شد،شما با موفقیت  WordPress را از سرور محلی به سایت زنده خود منتقل کرده اید. این مقاله نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست بود که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید