تصویر بارگذاری صفحات سایت با وردپرس

بارگذاری صفحات وردپرس چگونه انجام میشود؟

این مراحل شامل سه مرحله اصلی برای
بارگذاری صفحات وردپرس و نمایش صفحات HTML در وردپرس است

 

 

حتی اگر کمی درباره تفکر پویا و سیستم های مدیریت محتوا صحبت کنید ممکن است هنوز از خودتان سوال کنید مگر وردپرس یک سیستم وبلاگدهی نیست؟

 

 

بله همینطور است

اما من یک وبلاگ نمیخواهم!

پس چرا از وردپرس برای سایت خودم استفاده میکنم؟

جواب منصفانه این است که شما میتوانید از هر سیستمی برای ایجاد و توسعه سایت خود استفاده کنید, اما این نرم افزار وبلاگ نویسی چیزی بیش از یک سیستم مدیریت محتوا است که در سال های اخیر توسعه چشم گیری داشته و اکنون درصد زیادی از وبسایت ها توسط همین سیستم ساخته میشنود.

سادگی و انعطاف پذیری آن را به یک cms ایده آل برای استفاده و ساخت وبسایت های مختلف بهینه کرده است و میتوان به عنوان یک cms سفارشی برای طراحی هر وبسایتی از آن استفاده نمود.

 

 

سه ساختار اصلی برای بارگذاری صفحات وردپرس و html وجود دارد:

 

 

  • هسته یا انجین وردپرس
  • قالب سایت(theme)
  • دیتابیس(محتوا رو ذخیره میکنه)

 

 

دیتابیس مکانی است که محتوای سایت در اون ذخیره میشه اطلاعات از اون خونده میشه

 

 

 


کل فرآیند نمایش سایت با وردپرس شامل هفت مرحله میشه که در تصویر زیر مشاهده میکنید:

 

 

 

 

آنچه که من اون رو موتور یا انجین نامگذاری میکنم مجموعه ای از فایل هایی است که وظایف ذخیره و بازیابی و جمع آوری اطلاعات را انجام میدهد.

 

 

وقتی که آدرس سایتی رو در مرورگر تایپ میکنید این دستور بسته به اون سیستم مدیریت محتوا به هسته یامفسر اون سیستم ارسال میشه که در اونجا پس از پردازش به دنبال فایلها و قالب سایت شما میگردد و نتیجه این کار دوباره به مفسر ارسال میشود و پس از اینکه  فایلها از دیتابیس فراخوانی شد این فرآیند تکرار میشود در نهایت نتیجه به صورت صفحه html در مرورگر شما نمایش داده میشود که کل این فرآیند در کمتر از چند ثانیه انجام میپذیرد.

 

 

 

 

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید