روش نصب پلاگین وردپرس

بعد از نصب وردپرس اولین چیزی که نیاز دارید یاد بگیرید روش نصب پلاگین وردپرس است.به زبان ساده افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت وردپرس شما هستند.آنها به شما امکان می دهند فرم تماس با ما،اسلایدر،سبد خرید و موارد دیگر را به وردپرس اضافه کنید.

هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس در دسترس است.در این راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

افزونه وردپرس

چگونه یک پلاگین نصب کنیم؟

ما هر سه روش را پوشش داده ایم: نصب افزونه وردپرس با استفاده از جستجو ، بارگذاری افزونه وردپرس و نصب افزونه وردپرس به صورت دستی با استفاده از FTP

نصب افزونه با استفاده از جستجوی افزونه وردپرس

ساده ترین روش نصب پلاگین وردپرس استفاده از جستجوی افزونه است. تنها نکته منفی این گزینه این است که یک افزونه باید در فهرست افزونه های WordPress باشد که فقط به افزونه های رایگان محدود می شود.

اولین کاری که باید انجام بدهید به قسمت افزونه ها بروید سپس روی افزودن کلیک کنید.

جستجوی پلاگین

افزونه را با تایپ نام افزونه یا کارکرد مورد نظر خود جستجو کنید. پس از آن دسته ای از لیست افزونه ها را مشاهده خواهید کرد.اکنون وردپرس افزونه را برای شما بارگیری و نصب خواهد کرد. پس از این ، متوجه خواهید شد که دکمه “نصب اکنون” به دکمه “فعال سازی” تغییر خواهد کرد.
یک افزونه وردپرس در سایت شما قابل نصب است اما تا زمانی که آن را فعال نکنید ، کار نخواهد کرد. بنابراین پیش بروید و بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا شروع به استفاده از آن افزونه در سایت وردپرس کنید.

تمام کار همین بود شما با موفقیت اولین افزونه وردپرس خود را نصب کردید.

نصب افزونه با استفاده پنل آپلود پلاگین وردپرس

افزونه های پولی و غیر رایگان وردپرس در فهرست افزونه های وردپرس درج نشده اند. این افزونه ها با استفاده از روش اول قابل نصب نیستند.به همین دلیل WordPress برای نصب چنین افزونه هایی روش آپلود را در نظر گرفته است. ما به شما نحوه نصب افزونه های WordPress را با استفاده از گزینه بارگذاری نشان خواهیم داد.

ابتدا باید افزونه را دانلود یا خریداری کنید (که اغلب به صورت فایل فشرده است). در مرحله بعد،باید به قسمت داشبورد WordPress بروید و سپس افزونه ها و افزودن و پس از آن،بر روی دکمه “بارگذاری افزونه” در بالای صفحه کلیک کنید.

بارگزاری افزونه وردپرس

این فرم بارگذاری افزونه را نشان می دهد. در اینجا شما باید بر روی دکمه “انتخاب فایل” کلیک کرده و پرونده افزونه ای را که قبلاً دانلود کرده اید روی رایانه خود انتخاب کنید.

انتخاب فایل افزونه

پس از انتخاب پرونده ، باید روی دکمه “install now” کلیک کنید.اکنون وردپرس فایل افزونه را از رایانه شما بارگذاری کرده و آن را برای شما نصب می کند. بعد از اتمام نصب ، پیام موفقیت آمیزی مانند این خواهید دید.

افزونه نصب شد

پس از نصب باید بر روی دکمه فعال سازی پلاگین کلیک کنید تا شروع به استفاده از افزونه کنید.

نصب دستی افزونه وردپرس با استفاده از FTP

در برخی موارد نادر،هاستینگ وردپرس شما ممکن است محدودیتهایی در پرونده داشته باشد که می تواند توانایی شما برای نصب افزونه از ناحیه سرور محدود کند.در این شرایط بهترین گزینه شما این است که افزونه را بصورت دستی با استفاده از FTP نصب کنید.
روش FTP برای مبتدیان زیاد مورد علاقه نیست

ابتدا باید فایل افزونه را دانلود کنید (به صورت یک فایل فشرده). در مرحله بعد ، باید فایل zip را در رایانه خود استخراج کنید.با استخراج فایل زیپ افزونه ، یک پوشه جدید با همین نام ایجاد می شود. این پوشه ای است که شما باید با استفاده از یک FTP به صورت دستی در وب سایت خود بارگذاری کنید.
باید از طریق FTP به هاست خود دسترسی پیدا کنید. اگر نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید،با ارائه دهنده هاست وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید.

FTP را در رایانه خود باز کنید و با استفاده از اعتبار ورود به سیستم که توسط میزبان وب شما ارائه شده است ، به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال،باید به پوشه / wp-content / plugins /در وب سایت خود بروید.در مرحله بعد پوشه ای را که از فایل زیپ استخراج کرده اید در پوشه / wp-content / plugins / در سرور سایت خود بارگذاری کنید.

آپلود پلاگین

بعد از آپلود فایل به قسمت داشبورد و افزونه های نصب شده بروید و روی افزونه کلیک کنید و متوجه میشوید که افزونه با موفقیت نصب شده است.برای شروع استفاده از آن،باید روی پیوند فعال سازی در زیر افزونه کلیک کنید.

سؤالات متداول درباره نصب افزونه های وردپرس

در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد نصب افزونه های وردپرس آورده شده است.

چگونه می توانم بهترین افزونه های وردپرس را برای نصب در وب سایت خود پیدا کنم؟

بیش از ۵۵۰۰۰ افزونه وردپرس به تنهایی در دایرکتوری افزونه رایگان وردپرس وجود دارد. بسیاری دیگر به عنوان افزونه های پریمیوم در دسترس هستند. این امر پیدا کردن بهترین افزونه را برای ویژگی مورد نیاز برای مبتدیان کمی دشوار می کند.

تفاوت بین افزونه های نصب شده و فعال چیست؟

WordPress به شما امکان می دهد افزونه ای را نصب کنید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید. برای استفاده از افزونه در سایت خود ، باید آن را فعال کنید.
می توانید افزونه های فعال را با مراجعه به صفحه “افزونه ها” در قسمت مدیریت وردپرس مشاهده کنید. آنها با یک پس زمینه آبی برجسته خواهند شد.

فعال و غیر فعالسازی افزونه

پلاگین هایی با پس زمینه سفید در وب سایت شما نصب شده اند اما فعال نیستند.

 آیا باید افزونه های غیرفعال را حذف کنم؟

اگر از افزونه استفاده نمی کنید ، توصیه می شود آن را از وب سایت خود حذف کنید.زیرا مقداری از فضای هاستتان را اشغال میکند و گاهی باعث ایجاد فشار بر روی سرور می شود.

چند افزونه می توانم در وردپرس نصب کنم؟

می توانید هر تعداد پلاگین های WordPress را در صورت نیاز نصب کنید. این تعداد افزونه نیست که بر سرعت وب سایت شما تأثیر می گذارد ، بلکه کیفیت آن افزونه ها است.

چگونه می توانم یک افزونه وردپرس را حذف کنم؟

با مراجعه به صفحه افزونه ها در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه وردپرس را حذف کنید. اگر افزونه ای که می خواهید حذف کنید در حال حاضر فعال است ، ابتدا باید آن را غیرفعال کنید. پس از آن می توانید بر روی لینک حذف کلیک کنید تا آن را از وب سایت خود حذف کنید.

حذف افزونه

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه افزونه های وردپرس را نصب کنید.

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید