نحوه نمایش پست های اخیر در وردپرس

آیا می خواهید پست های اخیر خود را در وردپرس نشان دهید؟ نمایش پست های اخیر به کاربران کمک می کند تا محتوای جدید شما را به راحتی کشف کنند و زمان بیشتری را در سایت خود بگذرانند.می توانید بعد از پایان محتوای پست ، لیستی از آخرین ارسال های خود را در نوار کناری خود اضافه کنید ، درون محتوای پست خود را با کد کوتاه ، در قسمت ویجت پاورقی خود یا هر جای دیگری که دوست دارید ، اضافه کنید.

در این مقاله نحوه نمایش پست های اخیر در وردپرس را با استفاده از روش های مختلفی به شما نشان خواهیم داد.

چرا پستهای اخیر را در WordPress اضافه می کنیم؟

اگر مدت طولانی است که یک وبلاگ یا وب سایت وردپرس را اداره می کنید ، ممکن است برخی از مقالات قدیمی تر ترافیک منظم از موتورهای جستجو و منابع دیگر داشته باشند.بسیاری از این کاربران اطلاعات مورد نظر خود را جستجو و ترک می کنند. بیش از ۷۵٪ از این بازدید کنندگان هرگز وب سایت شما را دوباره نمی بینند.برای اینکه کاربران به وب سایت شما بازگردند ، باید اطمینان حاصل کنید که وقت بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند.یک راه برای انجام این کار ، نشان دادن پست های اخیر دیگری است که باید مشاهده کنند. این به کاربران کمک می کند تا محتوای بیشتری را در وب سایت شما کشف کنند و این باعث می شود که وقت بیشتری را در وب سایت شما صرف کنند.

با مشاهده کاربران صفحات بیشتر ، این کار به شما امکان می دهد تا آنها را برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل یا خرید خود متقاعد کنید.

روش ۱٫ از آخرین ارسال های WordPress از بلوک گوتنبرگ استفاده کنید

ویرایشگر بلوک وردپرس (گوتنبرگ) یک بلوک داخلی برای نمایش آخرین ارسال های شما دارد. به راحتی می توانید این مورد را به هر یک از پست ها یا صفحه های سایت خود اضافه کنید.برای استفاده از این بلوک ، به راحتی پیام را در جایی برای نمایش پست های اخیر ویرایش کنید. در صفحه ویرایش پست ، باید “آخرین ارسال ها” را به قسمت محتوا اضافه کنید.

latest-posts

روشهای مختلف زیادی برای پیکربندی این بلوک وجود دارد. به طور پیش فرض ، فقط عناوین پست را نشان می دهد ، اما می توانید به راحتی آن را تنظیم کنید.به عنوان مثال ، می توانید محتوای پست را در صفحه سمت راست روشن یا خاموش کنید. این امر به شما امکان می دهد محتوای متن ارسال یا گزیده ای را در کنار عنوان اضافه کنید.همچنین می توانید طول گزیده ای را که به ۵۵ کلمه پیش فرض است سفارشی کنید ، اما می توانید هر مقدار را بین ۱۰ تا ۱۰۰ کلمه انتخاب کنید.

block-content

در صورت تمایل می توانید تاریخ ارسال را نمایش دهید. این دقیقاً زیر عنوان ظاهر می شود.

dates-latest-posts

همچنین می توانید دقیقاً نحوه نمایش پست های خود را انتخاب کنید. شما می توانید آنها را متفاوت از پیش فرض “جدیدترین تا قدیمی ترین” سفارش دهید و فقط آخرین ارسال ها را از یک گروه خاص نشان می دهید.از پنل تنظیمات نیز می توانید تعداد پست ها را انتخاب کنید. به طور پیش فرض ، بلوک ۵ پست را نشان می دهد ، اما می توانید در هر مکانی بین ۱ تا ۱۰۰ پست نمایش دهید.

sorting-filtering

شما همچنین می توانید به جای یک لیست ، پست های اخیر خود را در یک شبکه ستون نمایش دهید.

posts-grid

می توانید شبکه را برای تصاویر برجسته شده برای پست های خود سفارشی کنید ، تصویر را تغییر اندازه دهید و مطابق آن تراز کنید:

 recent-posts-featured-images

در اینجا نحوه نمایش بلاک تمام شده در وب سایت به صورت زنده آورده شده است:

latest posts block live

روش ۲٫ از ویجت پست های اخیر WordPress استفاده کنید

اگر می خواهید لیستی از آخرین ارسال های خود را به جای صفحه در لیست نوار کناری خود نشان دهید؟ WordPress با یک ویجت پیش فرض داخلی برای نمایش پست های اخیر در نوار کناری سایت شما یا هر منطقه آماده ابزارک همراه است.در داشبورد وردپرس خود ، به ابزارهای ظاهری »ظاهر شوید و ویجت” پست های اخیر “را به نوار کناری خود اضافه کنید.

recentpostswidget

ویجت ساخته شده در پست های اخیر گزینه های زیادی را ارائه نمی دهد. می توانید عنوانی را به ویجت اختصاص دهید ، انتخاب کنید که تاریخ پست ها را نشان دهد یا نه ، و تعداد ارسال هایی را که می خواهید نمایش دهید اضافه کنید.پس از اتمام کار ، روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید تا تنظیمات ویجت خود را ذخیره کنید.این ویجت به صورت زنده در وبلاگ با عنوان “ارسالهای جدید” و تاریخ ها فعال شده است.

روش ۳٫ از افزونه پست های اخیر با افزونه ریز عکسها استفاده کنید

ویجت داخلی که در بالا به آن اشاره کردیم کاملاً محدود است.اگر بخواهید تصاویر پستی و گزیده هایی را با پست های اخیر خود نمایش دهید ، چه می کنید؟ چه می خواهید اگر فقط می خواهید پست های دسته بندی خاصی را در نوار کناری خود نشان دهید؟

خوب ، این زمانی است که افزونه Widget With Thumbnails اخیراً مفید است. این کار فقط بیش از تصاویر کوچک انجام می دهد ، و این برنامه رایگان است.ابتدا باید افزونه Widget With Thumbnails با WordPress Recent Posts WordPress را نصب و فعال کنید.در مرحله بعد ، به صفحه ظاهرا »ابزارکها بروید که باید ویجت” پست های اخیر با تصاویر کوچک “را ببینید.

 recent-posts-thumbnails-widget

باید آن را به نوار کناری یا یک منطقه دارای ویجت دیگر اضافه کنید.

posts-thumbnails-in-sidebar

ویجت پست های اخیر با تصاویر کوچک گزینه های زیادی دارد. این کنترل کامل را در مورد نحوه نمایش پست های اخیر در سایت وردپرس به شما می دهد.همچنین می توانید گزیده هایی را نشان دهید ، پست ها را از دسته های خاص نشان دهید ، پست های چسبنده را نادیده بگیرید ، پست های تصادفی را نمایش دهید و موارد دیگر.پس از اتمام کار ، فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود ، روی دکمه ذخیره کلیک کنید. هم اکنون می توانید برای دیدن پست های اخیر خود با ریز عکسها به وب سایت خود مراجعه کنید.

recentposts-in-sidebar

روش ۴٫ نمایش پست های اخیر با استفاده از کد کوتاه

استفاده از بلوک “آخرین پیامها” قطعاً ساده ترین راه برای نمایش پست های اخیر در پست ها و صفحات وردپرس است. با این حال ، اگر تصمیم به غیرفعال کردن گوتنبرگ و نگه داشتن ویرایشگر Classic داشتید ، می توانید به جای آن از کد کوتاه استفاده کنید.ابتدا افزونه Display Posts را نصب و فعال کنید. خارج از جعبه کار می کند و هیچ تنظیماتی برای پیکربندی شما وجود ندارد.به سادگی یک پست یا صفحه را که می خواهید پست های اخیر خود را نمایش دهید ویرایش کنید. بعد ، از کد کوتاه [نمایش-پست] استفاده کنید. این افزونه طیف کاملی از پارامترها را ارائه می دهد که می توانید با کد کوتاه از آنها استفاده کنید.

در اینجا چند نمونه از کارهایی که می توانید با استفاده از این افزونه انجام دهید ، آورده شده است.نمایش ۳ پست اخیر با ریز عکسها و گزیده ها:

[display-posts posts_per_page="3" image_size="thumbnail" include_excerpt="true"]

 

نمایش صفحات اخیر به جای ارسال:

[display-posts posts_per_page="3" post_type="page"]

 

به جای تاریخ ترتیب عنوان را تغییر دهید:

[display-posts posts_per_page="3" orderby="title"]

 

صفحات اخیر را در زیر صفحه والدین خاص نمایش دهید:

[display-posts posts_per_page="3" post_type="page" post_parent="5"]

 

همچنین می توانید یک ظاهر طراحی اضافی را نیز در آن بگنجانید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید تصاویر برجسته خود را در سمت چپ تراز کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از دستورالعمل های موجود در وب سایت افزونه در اینجا انجام دهید.

در اینجا چگونگی نگاه لیست ما از پست های اخیر با استفاده از این دستورالعمل ها آمده است:

display-recent-posts-shortcode-example

همچنین می توانید از این کد کوتاه ها در داخل ویجت متن استفاده کنید. ابتدا باید با افزودن این کد به پرونده های function.php یا یک افزونه خاص سایت ، کدهای کوتاه را در ابزارکهای متن فعال کنید.

add_filter('widget_text', 'do_shortcode');

 

روش ۵٫ نمایش پست های اخیر به صورت دستی در وردپرس

کاربران پیشرفته تر وردپرس ممکن است بخواهند پست های اخیر را مستقیماً در پرونده های موضوع وردپرس خود اضافه کنند. البته ، برای این کار باید از یک تم کودک استفاده کنید تا هنگام بروزرسانی موضوع خود ، تغییرات خود را از دست ندهید.همیشه ایده خوبی است که قبل از ویرایش پرونده های موضوع ، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر مشکلی پیش نیاید ، ممکن است بخواهید به لیست ما از رایج ترین خطاهای وردپرس و چگونگی رفع آنها نگاهی بیندازید.

ساده ترین روش برای نمایش دستی پست های اخیر برای استفاده از کلاس WP_Query داخلی. به سادگی این کد را در جایی که می خواهید پست های اخیر را نمایش دهید اضافه کنید.

<ul>
// Define our WP Query Parameters
<?php $the_query = new WP_Query( 'posts_per_page=5' ); ?>


// Start our WP Query
<?php while ($the_query -> have_posts()) : $the_query -> the_post(); ?>


// Display the Post Title with Hyperlink
<li><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></li>


// Display the Post Excerpt
<li><?php the_excerpt(__('(more…)')); ?></li>


// Repeat the process and reset once it hits the limit
<?php
endwhile;
wp_reset_postdata();
?>
</ul>

 

این کد پنج پست اخیر را با عنوان و گزیده ای از آنها نمایش می دهد. کلاس WP_Query دارای پارامترهای زیادی است که به شما امکان می دهد به هر شکلی که دوست دارید آن را تنظیم کنید.

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید