نحوه غیرفعال کردن ویرایشگر تمام صفحه در وردپرس

آیا می خواهید ویرایشگر تمام صفحه را در وردپرس غیرفعال کنید؟

پس از بروزرسانی ، WordPress 5.4 اکنون ویرایشگر پست و صفحه را در حالت تمام صفحه به طور پیش فرض باز می کند. در حالی که این حالت بدون حواس پرتی تجربه ای تمیز و آسان برای استفاده را ارائه می دهد ، ممکن است برخی از کاربران بخواهند به نمایش منظم جمع و جور برگردند.در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ویرایشگر تمام صفحه را در وردپرس به راحتی غیرفعال کنید.

چرا وردپرس برای ویرایشگر به حالت تمام صفحه تغییر یافت؟

وردپرس ویرایشگر جدیدی به نام The Block Editor (با نام مستعار گوتنبرگ) را در WordPress 5.0 معرفی کرد. این ویرایشگر جدید به کاربران امکان می دهد از بلوک هایی برای عناصر مشترک استفاده کنند و طرح بندی های زیبایی را ایجاد کنند.همچنین تقلید می کند که چگونه مقاله یا صفحات شما با استفاده از همان فونت ها و رنگ ها با عنوان وردپرس شما به نظر می رسد.با این حال ، یک منوی ادمین در سمت چپ و دیگری در بالا باعث شده تا کمی به هم ریخته به نظر برسد. گزینه های بسیار زیادی بر روی صفحه نمایش وجود داشت که اگر به نوشتن محتوا توجه دارید نیازی به آن ندارید.

notfullscreen

برای مقابله با این موضوع ، تیم اصلی وردپرس تصمیم گرفت ویرایشگر را به صورت پیش فرض تمام صفحه بسازد ، بنابراین کاربران می توانند تجربه نوشتن بدون حواس پرتی را داشته باشند.

fullscreen

اکنون توجه به این نکته مهم است که این حالت تمام صفحه چیز جدیدی نیست. قبلاً در آنجا بود و کاربران توانستند آن را روشن یا خاموش کنند.آنچه اکنون تغییر کرده این است که هنگام نوشتن پست ها در وردپرس ، حالت تمام صفحه نمایش نمای پیش فرض خواهد بود.

نحوه غیرفعال کردن حالت تمام صفحه برای ویرایشگر وردپرس (راه آسان)

خاموش کردن حالت تمام صفحه برای ویرایشگر بلاک در وردپرس بسیار آسان است.به سادگی یک پست یا صفحه را ویرایش کنید و بر روی منوی سه نقطه ای در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. با این کار منوی تنظیمات ویرایشگر پست نمایش داده می شود.از اینجا ، به سادگی باید روی “حالت تمام صفحه” کلیک کنید تا آن را خاموش کنید.

turnoff

ویرایشگر ارسال بلافاصله از حالت تمام صفحه خارج می شود ، و شروع به نشان دادن نوار کناری مدیر و نوار ابزار بالا می کند.

exitfullscreen

WordPress ترجیحاً حالت تمام صفحه را در فضای ذخیره موقت مرورگر شما ذخیره می کند.اما اگر به یک مرورگر دیگر تغییر پیدا کرده اید ، از حالت ناشناس استفاده کرده اید یا از یک دستگاه دیگر به قسمت مدیر دسترسی ندارید ، مجدداً ویرایشگر تمام صفحه را مشاهده خواهید کرد.اگر برای دسترسی به منطقه مدیر وردپرس خود از چندین دستگاه ، حساب کاربری یا مرورگر استفاده می کنید ، ممکن است این بار کمی آزار دهنده باشد.این روش بعدی به شما کمک می کند تا بطور دائم آن را برطرف کنید.

غیرفعال کردن حالت تمام صفحه در وردپرس (قطعه قطعه)

این روش شما را ملزم به اضافه کردن کد به صورت دستی به سایت وردپرس خود می کند.شما فقط باید کد زیر را در پرونده های function.php یا در یک افزونه مخصوص سایت وارد کنید

if (is_admin()) { 
    function jba_disable_editor_fullscreen_by_default() {
    $script = "jQuery( window ).load(function() { const isFullscreenMode = wp.data.select( 'core/edit-post' ).isFeatureActive( 'fullscreenMode' ); if ( isFullscreenMode ) { wp.data.dispatch( 'core/edit-post' ).toggleFeature( 'fullscreenMode' ); } });";
    wp_add_inline_script( 'wp-blocks', $script );
}
add_action( 'enqueue_block_editor_assets', 'jba_disable_editor_fullscreen_by_default' );
}

 

اگر کاربر در حال مشاهده صفحه ناحیه سرپرست است ، این كد اول بررسی می كند. اگر اینها باشند ، وضعیت ویرایشگر تمام صفحه را بررسی می کند.اگر ویرایشگر تمام صفحه فعال باشد ، آن را به سادگی خاموش می کنید.هنوز هم می توانید به صورت دستی حالت تمام صفحه را از صفحه ویرایش پست روشن کنید و ویرایشگر پست شما نیز بسیار خوب است.با این حال ، اگر شما به عقب برگردید ، آن را به طور خودکار خاموش می کند. این رفتار برای کلیه کاربرانی که می توانند به ویرایشگر پست در وب سایت شما دسترسی داشته باشند اعمال می شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه حالت تمام صفحه را در ویرایشگر پست WordPress غیرفعال کنید.

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید