آموزش ساخت انجمن با bbpress

تابلوهای اعلانات و تالارها ابزارهای قابل اعتماد و قدیمی خوبی برای ایجاد جوامع آنلاین هستند.در مقاله آموزش ساخت انجمن با bbpress به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی یک انجمن در وردپرس را با bbPress اضافه کنید.

 bbPress چیست؟

bbPress یک نرم افزار فروم است که شبیه وردپرس ساخته شده است. یکی از بهترین افزونه های  WordPress  که توسط بهترین توسعه دهندگان وب ساخته شده است.درست مانند وردپرس،بی بی پرس  قابل توسعه است و می توانید افزونه های اضافی را نصب کنید تا قابلیت های بیشتری را در انجمن های خود اضافه کنید. همچنین بسیار سبک و سریعتر از سایر نرم افزارهای محبوب open source است.

برای ایجاد یک انجمن آنلاین با bbPress چه چیزی لازم است؟

پس از تنظیم WordPress ، شما آماده نصب bbPress و شروع به کار انجمن آنلاین خود خواهید بود.

نحوه نصب bbPress

bbPress به عنوان افزونه WordPress در دسترس است. شما می توانید آن را مانند هر افزونه وردپرس نصب کنید.به سادگی وارد قسمت مدیریت وردپرس خود شوید و به افزونه ها بروید »افزودن جدید. جستجوی bbPress و سپس bbPress را از نتایج انتخاب کنید.افزونه را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی ، صفحه استقبال از bbPress را مشاهده خواهید کرد.

bbpress plugins

ایجاد یک انجمن با bbPress در وردپرس

پس از نصب ، bbPress موارد سرگرمی انجمن ها ، موضوعات و پاسخ ها را در مدیر وردپرس خود اضافه می کند.

bbpress forum

ابتدا باید روی منوها کلیک کنید »لینک جدید را از فهرست انتخاب کنید. این کار شما را به صفحه ای مشابه منطقه ویرایش پست وردپرس منتقل می کند.عنوانی را برای انجمن خود تهیه کنید و توضیحات کمی درباره آن وارد کنید. سپس دکمه انتشار را فشار دهید.

createforum bbpress

شما می توانید به همان اندازه که برای بحث ها و مباحث مختلف نیاز دارید ، تالار گفتگو ایجاد کنید.

نمایش انجمن bbPress در وردپرس

اکنون که چند فروم ایجاد کرده اید ، زمان آن رسیده است که آن بخش ها را در وب سایت وردپرس خود نمایش دهید.پس از آن،به سادگی کد کوتاه زیر را در صفحه خود بچسبانید:

[bbp-forum-index]

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود روی دکمه انتشار کلیک کنید و صفحه انجمن خود را در وب سایت خود قابل رویت کنید.اکنون می توانید به صفحه در یک مرورگر وب مراجعه کنید تا پیش نمایش انجمن های خود را مشاهده کنید.

bbpress paeview

 

در مرحله بعد ساخت انجمن با bbpress،شما باید به کاربران کمک کنید تا فروم را در وب سایت خود پیدا کنند. برای انجام این کار،بگذارید پیوند به صفحه انجمن خود را در فهرست بالای فهرست قرار دهید.برو به ظاهر »منوها و صفحه انجمن را به منوی ناوبری خود اضافه کنید.

 addforumlink bbpress

کاربران هم اکنون می توانند با کلیک روی پیوند در منوی اصلی ، به صفحه فهرست انجمن دسترسی پیدا کنند.

ادغام bbPress با پوسته وردپرس خود

در بیشتر موارد ، احتمالاً می خواهید انجمن خود را برای ثبت نام های جدید باز کنید. برای انجام این کار ، باید وب سایت خود را برای ثبت نام باز کنید.به سادگی به تنظیمات »عمومی بروید ، و کادر کنار” هر کسی می تواند ثبت نام کند “را بررسی کنید تا ثبت نام در وب سایت شما امکان پذیر باشد.

 openregistration bbpress

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود ، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.اکنون که وب سایت شما برای ثبت نام باز است ، اولین چیزی که شرکت کنندگان در انجمن شما به دنبال آن هستند ، یک صفحه ثبت نام است.بیایید یکی بسازیم.به سادگی یک صفحه وردپرس ایجاد کنید و عنوانی به آن بدهید ، به عنوان مثال ثبت نام. کد کوتاه [bbp-Register] را اضافه کنید و صفحه را منتشر کنید.

registerpage bbpress

اکنون می توانید این صفحه را پیش نمایش کنید. این فرم ثبت نام کاربر را برای همه کاربران غیر وارد شده نشان می دهد.صفحه دیگری که کاربران شما به آن نیاز دارند صفحه بازیابی رمز عبور گم شده است. اینجاست که گذرواژه های از دست رفته خود را بازیابی می کنند.صفحه وردپرس دیگری ایجاد کنید و عنوانی به آن بدهید مثلاً. رمز فراموش شده. پس از آن ، این کد کوتاه [bbp-lost-pass] را اضافه کرده و صفحه را منتشر کنید.

lostpassword bbpress

در آخر ، باید یک فرم ورود به وب سایت خود اضافه کنید تا کاربران انجمن بتوانند به راحتی از هرجای وب سایت خود وارد سیستم شوند.bbPress دارای تعداد کمی ابزارک است و یکی از آنها ویجت فرم ورود به سیستم است.برو به ظاهر »ابزارک ها و به سادگی ویجت ورود را به نوار کناری یا هر منطقه ویجت دیگر بکشید و رها کنید.از شما خواسته می شود URL های مربوط به صفحات ثبت نام و رمز گمشده خود را که قبلاً ایجاد کرده اید تهیه کنید. پس از وارد کردن آنها باید روی دکمه Save کلیک کنید تا تنظیمات ویجت خود را ذخیره کنید.

 loginwidget bbpress

اکنون فرم ورود به سیستم با پیوندهایی به ثبت نام و صفحات بازیابی رمز عبور گمشده در نوار کناری شما ظاهر می شود. کاربران وارد شده به جای فرم ، نام کاربری و پیوند به سیستم را مشاهده می کنند. loginwidget-preview

مدیریت تنظیمات انجمن bbPress

برخلاف سایر نرم افزارهای محبوب انجمن ، bbPress دارای صفحه پیکربندی بسیار ساده ای است. برای مدیریت تنظیمات انجمن های bbPress خود ، به صفحه تنظیمات »صفحه انجمن ها بروید.

 forumsettingspage

گزینه های پیش فرض در این صفحه برای اکثر وب سایت های انجمن کار می کند. ما به همه آنها نگاه خواهیم کرد ، فقط در صورت تمایل به تغییر هر چیزی.اولین گزینه ای که در اینجا مشاهده خواهید کرد این است که “به طور خودکار نقش بازدید کننده از انجمن را به بازدید کنندگان ثبت نام کنید”. می توانید نقش کاربر را انتخاب کنید یا گزینه ای را انتخاب کنید که هنگام ثبت نام ، به صورت دستی نقش های کاربر را به هر کاربر اختصاص دهید.گزینه بعدی یک تأخیر ۱۰ ثانیه ای بین پست های بعدی انجمن اضافه می کند تا از بروز سیل انجمن و اسپم جلوگیری شود. شما می توانید دوره تأخیر را در اینجا افزایش یا کاهش دهید.گزینه ویرایش اجازه می دهد تا کاربران ۵ دقیقه بعد از انتشار ، پست های انجمن خود را ویرایش کنند. می توانید این گزینه را بردارید اما این امر باعث می شود تا کاربران نتوانند خطاهای املایی را تصحیح کنند یا در صورت از دست دادن چیزی ، پست های خود را ویرایش کنند.پس از آن ، بخش ویژگی های انجمن را پیدا خواهید کرد. از اینجا می توانید ویژگی های انجمن را روشن یا خاموش کنید.

forumfeatures

در زیر آن ، ویژگی های نمایش انجمن را مشاهده خواهید کرد. از اینجا می توانید یک الگوی bbPress ، تعداد ارسال ها و موضوعات برای نمایش در صفحات تالار گفتگو و در داخل فید RSS ایجاد کنید.

در آخر ، گزینه هایی را برای انتخاب کلیدهای URL برای بخش های مختلف و صفحات انجمن مشاهده خواهید کرد. Slugs نامهای URL محبوب SEO هستند که توسط WordPress استفاده می شوند.

 forumslugs

اسلایدهای پیش فرض URL معنی دار و دوستانه از سیستم خارج از جعبه هستند اما اگر نیاز به تغییر آنها دارید ، می توانید در اینجا انجام دهید.فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات انجمن ، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

نقش کاربر در bbPress

WordPress دارای سیستم مدیریت نقش کاربر خاص خود است که به شما امکان می دهد نقش های کاربران را با مجوزهای مختلف اختصاص دهید.bbPress نقش های کاربر WordPress را با اضافه کردن پنج نقش کاربر از پیش تعریف شده با قابلیت های مختلف گسترش می دهد.

۱٫ Keymaster – هنگام نصب bbPress ، صاحب وب سایت یا مدیر وردپرس به طور خودکار نقش Keymaster را اختصاص می دهد. مدیر ارشد می تواند انجمن ها را حذف و ایجاد کند ، می تواند همه ارسال ها ، موضوعات ، انجمن ها را ایجاد ، ویرایش و حذف کند.

۲٫ میانجی – کاربرانی که نقش کاربر میانجی یا ناظم دارند ، به ابزارهای تعدیل دسترسی دارند که می توانند از آنها برای  نظارت بر انجمن ها ، مباحث و پست استفاده کنند.

۳٫ شرکت کنندگان – این نقش پیش فرض کاربر است ، شرکت کنندگان می توانند مباحث و پست های خود را ایجاد و ویرایش کنند ، می توانند موضوعات را مورد علاقه و اشتراک قرار دهند.

۴- تماشاگران – تماشاگران فقط به انجمن ها ، مباحث و پست ها فقط خواندني دارند.

۵٫ مسدود شده – هنگامی که یک کاربر مسدود شده است ، تمام قابلیت های آنها مسدود شده است. آنها هنوز هم می توانند موضوعات و پست های قابل مشاهده عمومی را بخوانند ، اما نمی توانند در انجمن ها شرکت کنند.

گسترش و ارتقاء انجمن bbPress شما

اکنون که انجمن bbPress شما تنظیم و اجرا شده است. وقت آن است که یاد بگیریم که چگونه آن را گسترش داده و تبلیغ کنیم.ابتدا با ظاهر شروع می کنیم. bbPress با هر موضوع WordPress کار می کند و مضامین همچنین می توانند سبک های دلخواه را به bbPress اضافه کنند.ابتدا با ظاهر شروع می کنیم. bbPress با هر پوسته WordPress کار می کند و پوسته ها همچنین می توانند سبک های دلخواه را به bbPress اضافه کنند.کلیه پوسته های برتر وردپرس با سبک های سفارشی bbPress همراه هستند تا زیباترین تالار گفتگوی شما را بسازند.امیدواریم که مقاله آموزش ساخت انجمن با bbpress برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید